Są takie.

Stoję sobie na środku świata, w którym dalej dla ludzi najważniejsze są kwestie wegańskich sandałów, gdzie dziewczyny pokazują dupę wszem i wobec za zasłoną progresu, gdzie ludzie idą na koncert jakiejś dziewczyny i umierają.

To wszystko jest tak popierdolone, że ledwo łapię oddech.

 

Jednego dnia jest 30 stopni, stopy rozpływają mi sie na asfalcie, niebo przebija mi spojówki błękitem, dławię się kurzem z suchej ziemi, a drugiego dnia ciśnienie spada i rozłupuje mi głowę, deszcz przenika mnie na wskroś, trzęsę się, bo temperatura spadła do 14 stopni Celsjusza.

 

Są takie historie, które nie mogą trwać.
Takie historie, które przytrafiają się raz na jakiś czas, może nie każdemu, może nie wszędzie, ale jeżeli przytrafią się Tobie, będziesz wiedział, że to jest to, i na boga, nie próbuj ich zatrzymać, niech Cię porwą.

 

Są takie historie, które nie mogą przetrwać, a człowiek w Tobie, ten egoistyczny, mały stwór, chce, żeby trwało, bo takie rzeczy tylko w filmach, a trochę chcesz, żeby to życie było jak film.

 

Nie rób tego, nie chciej, nie oczekuj, nie planuj, nie.

Żyj.

Zachłystuj się, czasem tak bardzo warto. Ryzykuj wszystko, żeby się przekonać co jest po drugiej stronie, nawet jeśli będzie to pustka.

 

Są takie historie, które odbierają Ci zdolność mówienia, zostawiają Cię bez słów, bo słowa są za słabe, za mało wyraźne, nimi nie da się opowiadać tak, jak te historie zasługują na to, żeby zostać opowiedziane.

Mam tak teraz, że nie potrafię. Może nigdy mi się nie uda tego opowiedzieć tak, jak powinnam. Może nigdy tego nie opowiem.

Są takie historie, które zostawiają ślady na Tobie, na zawsze zostaną.
Odbijają się echem w pustych ścianach, kiedy już się skończą.
Przebiegają szybko po nagich plecach, dotykają popękanych ust.

 

Później trzeba już tylko siły, żeby za nimi nie tęsknić i żeby zrozumieć, że tak bardzo było warto.
Nie przestawaj oddychać.
Żyj dalej, bo wszystko jeszcze będzie pięknie, mimo że teraz wszędzie jest pięknie, tylko nie tutaj.
A na razie – jest tylko cisza.

 

zdjęcie: via TheClassyIssue

Dodaj komentarz