Jesteście niezwykłe.

Myślę sobie, co tu się odjebało, bo nic nie pisałam i jak zwykle na to pytanie nie mam odpowiedzi i już nawet jej nie szukam.

 

Myślę sobie, że nieźle się odjebuje w tej mojej Polsce z kobietami i ich dniem.
I ich prawami. To boli, że tak to wygląda, ta manipulacja tak boli, bo kobieta to jest istnienie, które trzeba chronić, rozumiesz, jak żubry.
A nie wypierdalać im laga w ryj mentalnie, jak ten ich podbity mąż, albo chłopak robi po piątym piwku.

 

Nie trzeba nam niegolenia pach, ani okolic intymnych (chociaż, wiadomo – każdemu podług gustu), nie chodzi o wychodzenie z basenu z początkiem niespodziewanego okresu (filmik Manifa Poznań #bezkompromisów), bo to jest ciało i fizyczność, to jest coś, co jednak będzie zawsze na drugim miejscu, a kto to widział, żeby pierwszego nie obsadzać?

 

Tu chodzi o rewolucję myślenia.
Samych kobiet.

I to nie tych szprych, co mają po 20 parę lat i czas na akcje społeczne.
Nie.
Tutaj chodzi o Grażyny, które zapierdalają po 2 etaty i codziennie robią dzieciakom obiad i nikt im za to nie dziękuje, nie mówi “ej, jesteś super maszyną kobieto, podziwiam Cię”.

Tu chodzi o uświadomienie Krystynie, że własna firma i ogarnianie rodziny to jest niezły hardkor i jesteś królową życia, że to robisz.

To jest mówienie każdej Marcie, że zostaw te cardio w galeriach handlowych i bycie fit dla nowych fotek na insta, tylko zapierdalaj. Po wiedzę. Super hybrydami na paznokciach nie ogarniesz sobie spełnienia intelektualnego.

 

Dlatego, razem z Rupi Kaur mówię

 

‘chcę przeprosić wszystkie kobeity

które nazwałam ładnymi

zanim powiedziałam, że są inteligentne albo odważne

przepraszam że zabrzmiało to tak jakby

coś tak zwyczajnego jak to z czym się urodziłyście

było najważniejszym powodem do dumy bo

przecież wasz

duch kruszy góry

odtąd będę mówiła coś w rodzaju

jesteś silna albo jesteś niezwykła

nie dlatego że nie uważam was za ładne

ale dlatego że macie w sobie znacznie więcej’

 

Tu nie chodzi o ten bełkot o solidarności jajników.
Tu chodzi o dobrą energię, zawsze o to. Zawsze, jeśli między ludźmi krąży dobra energia, bo się starają, żeby tak było, to to jest dobre i piękne.

 

Jesteście piękne duchowo wszystkie. Jesteście silne. Jesteście warte tego, żeby siebie kochać na pierwszym miejscu. To jest ta odwaga. Nie wymagać, aby ktoś Was kochał za Was. Róbcie to same, bo macie w sobie tak dużo dobra, ciepła i mądrości, że grzechem byłoby tego nie robić.

 

Bo Wasz duch kruszy góry.

 

Dodaj komentarz