Bajeczka vol.2

Kotałki, muszę sie z wami czymś podzielić.
Na wstępie chciałabym Was przestrzec: nie próbujcie wpłynąć na moje spojrzenie na sytuację. Bardzo Was wszystkich szanuję, kocham i uwielbiam, ale w tej kwestii – watch out.

 

Dawo, dawno temu Polskę i Polaków oszukał sepleniący rudzielec. Zaczął od samego początku obietnicą obniżenia podatków, ale słowa nie dotrzymał, a honor jego upadł pod stertą pieniążków, które nam z kieszeni wyciągał.
(bo tak jest w polityce, powiecie, że kradną. A ja powiem, że nie musi tak być i że pluskwa zawsze nią pozostanie, gdy wyczuje zapach cudzej własności).

 

Później, gdy nastroje były na tyle niebezpieczne, że kurwą mu córkę nazywano, a możliwości kradzieży coraz ciaśniejsze się stały, no i najważniejsze: gdy królowa matka zapragnęła go mieć obok siebie, zapakował manatki i ruszył na podbój Zachodu.

 

Na jego miejscu zasiadła panna wątpliwej urody, jako i wątpliwego obycia (na obycie składa się w 90% inteligencja).

 

I ruszyła z kopyta bałaganem w NFZ i zamykaniem kopalni.
Oczywiscie zrobiłą to z taktem i delikatnością równą moim żulom spod bloku, czyli zaczyna negocjacje po złamaniu życia tysiącom osób.

 

Kopalnie.
Ostatnio mam wrażenie, że Polacy podzielili się na 2 grupy: górników i całą resztę.
Bo ci górnicy to mają tak dobrze, bo takie wypłaty, bo im się w dupach poprzewracało, bo dobrze im tak, bo my też nie mamy lekko, niech umrą w tych kopalniach, a co.

 

Naucz się wreszcie, kurwa, jeden z drugim, że każde wydarzenie, które podnosi nastroje społeczne – generując nienawiść do człowieka takiego samego jak Ty – jest złem.
Każde pierdołowate działanie rządu, które ma na celu KRADZIEŻ NASZEJ PAŃSTWOWEJ WŁASNOŚCI, jest złem.
Wiesz, co się stanie, gdy zamkną kopalnie? Sprzedadzą je za gorsze jakiejś zagranicznej korporacji, której ręce będą umazane krwią. Zwolnią ludzi, obniżą drastycznie wypłaty, zrestrukturyzują odpowiednio NASZE kopalnie i bedą na WYZYSKU zarabiać.

 

Polska będzie Grecją i Hiszpanią Europy.

 

Nie jest winą tych górników, że kopalnie stały się miejscem, gdzie największe machlostwa mają miejsce. Nie jest ich winą, że polski rząd to wasal Zachodu, i ma w dupie fakty.
A fakt jest taki, że bylibyśmy w stanie sami podźwignać cały ten przemysł z agonii. Bez niczyjej pomocy.
Ale nie pozwalają nam tak myśleć.

 

Nie bądź taki, jakim chcą Cię widzieć. Kipiącego jadem, wszystkowiedzącego, butnego Polaczka.
Nie bądź nim i gardź tymi, którzy na pogardę zasługują, a nie tymi, którzy są Tobie równi, bo Ci na górze są gorsi od nas – bo dali sobie prawo na myślenie, że są lepsi.


zdjęcie: via Pinterest

Dodaj komentarz